T:+90 212 322 8100

KARGEM

Kargem, 2004 yılında kurulduğunda, temel çalışma alanı, perakendecilik alanında nitelikli elemanlar yetiştirmekti ve bu amaçla Milli Eğitim Bakanlığına bağlı, resmi, ilk eğitim merkezi olarak faaliyetlerine başladı.

2004 yılından itibaren Dünya Bankası ihalelerini de alarak, sektöre nitelikli iş gücü yetiştirmeye başladı. İŞKUR ve İstanbul Perakendeciler Derneği işbirliği ile istihdam destekli eğitimler düzenlendi, yetiştirilen işgücünü istihdam edecek çeşitli faaliyetler düzenledi. 

Algida ve Fritolay sponsorluğunda düzenlenen ve Uşak, Aydın, İzmir, Manisa ve Kütahya Bakkallar Odalarında üst düzey yöneticilere yönelik gerçekleşen Anadolu turu önemli bir organizasyon oldu. Şu anda hala Efes Türkiye ile beraber perakende sektöründe artan rekabet sonucunda bakkalların ayakta kalmasına destek olmak amacıyla Türkiye genelinde başlattığı ÇA-BA (Çağdaş Bakkal) eğitim ve koçluk projesi kapsamında eğitimleri sürdürmektedir. 2010 yılı başında başlayan proje 4 yıl sürecek ve Türkiye Bakkallar Federasyonuna bağlı Bakkallar Odalarında gerçekleşecektir. 

Kargem, sektördeki bilgi ve birikimiyle, ekibe katılan yöneticilerin deneyimlerinden de yola çıkarak eğitim ve yönetim danışmanlığı faaliyetlerinde de hızla yol almaktadır. Perakende işletmelere yönelik yaratıcı eğitimlerin yanısıra, şirket verimliliğini artırmayı hedefleyen ve doğrudan yönetim fonksiyonlarını ele alarak gerçekleşen yönetim danışmanlığı sisteminde bir çok başarılı proje hayata geçirilmiştir.

Bu kategoriden diğerleri: « GÜNDOĞDU GIDA KAHKECİZADE »

Yorum Ekle

yukarı çık
Haberdar Olmak İçin Kaydolun