T:+90 212 322 8100

BARİLLA

1877 yılında küçük bir makarna ve ekmek fırını olarak Parma’da kurulan Barilla, bugün Dünya’nın önde gelen İtalyan gıda gruplarından biridir.

Makarna sektöründe Dünya’da, makarna sosları sektöründe Avrupa’da, unlu mamuller sektöründe Italya’da ve gevrek ekmek sektöründe İskandinav ülkelerinde pazar lideridir.

Grup 15.000 kişiye istihdam yaratırken yıllık cirosu 4,1 milyar Euro’nun üzerindedir. 134 yıldır, bir ailenin girişimci tecrübeleri ile yönetilen grup, şimdi 4. jenerasyondan kardeşler tarafından idare edilmektedir.

Her zaman dengeli beslenmeye ve günlük tüketime yönelik olağanüstü derecede lezzetli buğday ürünleri sunmaya odaklı olan Barilla, araştırma-geliştirme ve teknolojiye yaptığı önemli yatırımlar, ürün kalitesine olan bu hassasiyeti ile dünya çapında popüler oldu. Barilla 10 ülkede toplam 54 üretim  tesisine sahiptir.

Bu tesislerin 9’u üretim hatlarına hammadde sağlayan değirmenlerdir. Barilla, her yıl Barilla, Mulino Bianco, Voiello, Pavesi, Wasa, Harry’s, Lieken Urkorn, Golden Toast and Kamps, Alixir, Academia Barilla, Misko , Filiz, Yemina ve Vesta markaları altında 3.000.000 ton ürünü sofralara taşmaktadır. Barilla ürünleri 125’in üzerinde ülkeye ihraç edilmektedir.

Barilla, kendi geleneksel prensiplerine ve değerlerine saygı duyarak, çalışanlarını temel bir değer olarak görerek ve en son teknoloji üretim tesisleri geliştirerek Dünya’nın en saygın gıda şirketlerinden biri haline gelmiştir.

Bu kategoriden diğerleri: « GÜR ZEYTİNCİLİK RAFTÜRK »

Yorum Ekle

yukarı çık
Haberdar Olmak İçin Kaydolun