T:+90 212 322 8100

Barilla | Gerçek İtalyan Lezzeti

1877 yılında makarnanın anavatanı İtalya’nın Parma kentinde küçük bir ekmek fırını ve makarna dükkânı olarak doğan Barilla, bugün Dünya’nın en önde gelen İtalyan gıda şirketlerinden biridir. Barilla, halen makarna sektöründeki dünya liderliğinin yanında, makarna soslarında Kıta Avrupası’nda, unlu mamuller (ekmek, kraker, bisküvi, çikolata kaplamalı gofretler, kekler) alanında İtalya’da, gevrek ekmek alanında ise İskandinav ülkelerinde lider konumundadır. 

Barilla’nın şu anda toplam 42 üretim merkezi (14’ü İtalya’da ve Bolu’daki tesisimiz dahil 28’i İtalya dışında) bulunmaktadır ve ürünleri 100’den fazla ülkeye ihraç edilmektedir. Her yıl; Barilla, Mulino Bianco, Voiello, Pavesi, Alixir, Academia Barilla, Wasa, Harrys (Fransa ve Rusya), Lieken Urkorn and Golden Toast (Almanya), Misko (Yunanistan), Filiz (Türkiye), Yemina ve Vesta (Meksika) markaları altında dünyanın dört bir yanındaki sofralara yaklaşık 2,5 milyon ton gıda ürünü sunulmaktadır.

 

Barilla, bugün dünyanın en saygın gıda şirketlerinden biridir ve geleneksel mutfak prensiplerine ve değerlerine saygılı, çalışanlarını temel varlık olarak kabul eden ve öncü üretim sistemleri geliştirmesiyle İtalyan know-how’unun dünya çapında tanınan bir sembolüdür.

 

Türkiye pazarına 1994 yılında giren Barilla, 2004 senesinden bu yana Barilla Gıda A.Ş. adıyla Bolu’daki üretim tesisinde hem kapasite artırıcı hem de teknoloji geliştirici yatırımlar yapmaktadır. Barilla Gıda A.Ş., halen bünyesindeki 422 çalışanı, Bolu’da en modern teknoloji ile üretim yapan makarna fabrikası ve yaygın dağıtım ağı ile ülkemizin lider gıda firmalarındandır. 

 

1990’lı yıllardan itibaren yaptığı kaliteli ürün ve marka iletişimiyle Türkiye’nin lider makarna üreticisi konumuna gelen Barilla Gıda A.Ş., Türkiye’nin en kaliteli durum buğdayını seçiyor. Dünyada yaygın şekilde kullanılan yüksek sıcaklık teknolojisiyle, Türk tüketicisinin özellikle aradığı yapışmayan ve hamurlaşmayan makarnayı üretiyor. 

 

2012 sonuçlarına göre (kaynak: Nielsen) Türkiye makarna pazarının lideri olan Barilla Gıda, Filiz,  Barilla, Wasa ve Gran Pavesi markalarının üretim, ithalat ve dağıtımını gerçekleştirmektedir.

 

 

Son Düzenlenme Pazartesi, 25 Şubat 2013 14:20
yukarı çık
YZB 2024 Hakkında Tüm Güncellemelerden Haberdar Olmak İçin Kaydolun