T:+90 212 322 8100

Banvit | Lezzetli, Sağlıklı, Pratik ve Ekonomik

Banvit A.Ş. Yerel Zincirler Buluşuyor 2013 Resmi Sponsoru oldu

1968 yılında yem üreticisi olarak faaliyetlerine başlayan Banvit, 1984 yılında adım attığı kanatlı sektöründe, Türkiye’deki ilk ambalajlı taze piliç üretimini gerçekleştiren marka olmuştur.

 

Banvit bugün Bandırma ve İzmir tesislerinde 29 bin adet / saat piliç kesim kapasitesiyle faaliyet göstermektedir. Parça ve bütün çiğ piliç eti ürünlerinin yanı sıra 2001 yılından beri tüketicilerine hindi eti ürünleri de sunan Banvit, piliç ve hindi eti ile hazırlanan şarküteri ürünleri ve nugget, schnitzel, cordon bleu, köfte, burger ve döner gibi tüketime hazır pişmiş ürünleri de tüketicilerinin beğenisine sunmaktadır.

 

2005 yılında güvenilir tedarikçilerden alınan karkas etleri işleyerek ürün portföyüne kırmızı et ürünlerini de ekleyen Banvit, 2006 yılında kendi buzağı ve besi çiftliklerinde üretmeye başladığı kırmızı et ürünlerini tüketicilerine sunmaya başlamıştır.

 

2009 yılında lansmanı gerçekleştirilen Banvit Kırmızı markası altında sucuk, salam, jambon, sosis, kavurma gibi şarküteri ürünleri, çiftlik köfte, ızgara köfte, hamburger ve döner gibi pişirilmeye hazır pratik ürünler ile kuşbaşı, kıyma, şiş, biftek gibi paketli et ürünleri üretilmektedir. Banvit Kırmızı et ürünleri ağırlıklı olarak kasaplar, et marketler ve zincir marketler kanalıyla tüketicilerine ulaştırılmaktadır.

 

Banvit, kırmızı et yatırımlarına paralel olarak Banvit Yem markasıyla, 2006 yılından bu yana Marmara, Ege ve Anadolu’da büyükbaş yem üretim ve satışı da gerçekleştirmektedir.

 

Yurtdışı yatırımları kapsamında on yıldır Romanya kanatlı sektöründe de faaliyetlerini başarıyla sürdüren Banvit’in, bu ülkede tahıl depolama siloları, damızlık kümesleri, bir yem fabrikası ve bir de kuluçka tesisi mevcuttur.

 

Uzun yıllardır tesislerinde HACCP ve ISO 9001 kriterlerini uygulayan Banvit, ayrıca ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemleri ile ISO 22000:2005 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikalarında da sahiptir. Ayrıca üretim süreçlerinin ve üretilen ürünlerin geriye dönük takibine olanak sağlayan "İzlenebilirlik" sistemi ile tüm Banvit tüketicileri, www.banvit.com adresinden aldıkları ürünlerle ilgili üretim bilgilerine rahatlıkla ulaşabilmektedirler.

 

Son Düzenlenme Pazartesi, 21 Ocak 2013 15:24
yukarı çık
YZB 2024 Hakkında Tüm Güncellemelerden Haberdar Olmak İçin Kaydolun