T:+90 212 322 8100

Seyidoğlu Gıda

1950 yılında Gaziantepli Habeş Seyidoğlu tarafından kurulan Seyidoğlu, baklava üretimiyle başladığı iş hayatına helva, reçel, tahin, pekmez gibi ürünler başta olmak üzere 300’den fazla gıda mamulüyle devam ediyor.

Pazarda Seyidoğlu, Seysu, Çokomiss ve Sultanbacı markalarıyla yer alan firma, Almanya, İngiltere, Rusya, ABD başta olmak üzere 10’dan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. Son yıllarda hızlı bir yatırım ve pazarlama atağı başlatan Seyidoğlu, ardı ardına elde ettiği büyüme rakamlarıyla da dikkat çekmektedir. Hadımköy’deki 8 bin metre karelik fabrikasında günlük 25 ton helva, 20 ton tahin, 15 ton reçel üretimi yapan Seyidoğlu, helva ve reçel gibi geleneksel ürünleri günümüz gençlerinin damak zevkine uygun şekilde üretmektedir.

 

2008 yılından bu yana mağaza yatırımlarına da hız veren firma, Seyidoğlu Klasik ve kahvaltı büfeleri olmak üzere 2 farklı markayla faaliyetlerine devam ediyor. Fabrika ve Mağazalarında 400’den fazla kişiye istihdam sağlayan kumrumuz, yeni yatırımlarıyla istihdama da büyük katkı sağlamaktadır.

 

İç piyasada 81 ilin tamamında Seyidoğlu ürünleri bulunurken çok sayıda saygın alışveriş merkezi ve şarküteri raflarında zengin ürün çeşidi büyük talep görmektedir. HACCP ve ISO kalite sistemine uyan firma, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından Güvenilir Gıda üreticisi ödülüne layık görüldü.

 

Yarım asırlık lezzet çınarı Seyidoğlu, global bir gıda devi olma yolunda emin adımlarla ilerlemekte ve uzun vadeli hedefleri doğrultusunda ödün vermeden çalışmaktadır.

 

Son Düzenlenme Çarşamba, 23 Ekim 2013 12:51
yukarı çık
Haberdar Olmak İçin Kaydolun