T:+90 212 322 8100

Reis Gıda

Türkiye´nin çeşitli yörelerinde yetiştirilen ve ithal edilen ürünlerde pişme ve lezzet farklılığı olduğu gibi, aynı fark eski ve yeni ürünler arasında da gözlenmektedir. Reis tüm bu faktörleri gözeterek, paketlemeye kadar tüm aşamaları kontrol eder. Üzenle toplatmış olduğu yeni mahsûl ürünlerin nem oranı ölçümlerini, pişme ve lezzet testlerini yapar. Reis ürünleri, Türk Gıda Kodeksi´ne uygun olarak Vibro Air-Flotation sistemiyle elenir, kalibre yapılıp, temizlenir.

Aynı boyda, kırık ve yabancı maddelerden arındırılmış, rutubetsiz ürünler, TSE standartlarına ve Gıda Maddeleri Tüzüğü´ne uygun olarak otomatik dolum marinalarında  1 kg, 2 kg, 2.5 gr, 3 kg, 5 kg, 10 kg ve 25 kg.´lik ambalajlarda "Reis Kalite Garantisi´yle paketlenir. Doğal ürünlerin doğal tatlarını koruyarak, hijyenik üretimle sofralara taşıyan Reis, sürekli TSE kontrolünde olmasının yanında HACCP yöntemini de uygulayarak ve Bureau Veritas danışmanlığında çalışarak ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Belgesi´ni almıştır.

 

BVQI/RVA ve BVQI/DAR sertifikalı ilk ve tek Türk bakliyatı olan Reis, Almanya ve Fransa başta olmak üzere Avrupa ülkelerinde, Ortadoğu´da ve Türk Cumhuriyetleri´nde satılmaktadır.

 

Reis, tüm dünyada sevilerek yenen, geleneksel sofralarımızın baş tacı bakliyat ürünlerinin sağlıklı ve güvenli üretimini Tarım ve Köy işleri Bakanlığı tarafından verilen 34-00548 no.lu Gıda Sicil Sertifikası ve her ürün için verilen Gıda Üretim Sertifikaları ile belgelemiştir. Haksız rekabet ve haksız kazancın, merdiven altı üretimle halk sağlığını tehdit eden firmaların engellenmesi amacıyla geliştirilen Gıda Sicili´ne dahil olmak ve gıda üretim izinlerini almak için tesisimiz gerekli denetimlerden başarıyla geçmiştir.

 

Tüketiciyi doğru bir şekilde bilgilendirmeyi hedefleyen REİS, Tüketici Hattı ile iletilen dilek ve şikayetleri bizzat Yönetim Kurulu Başkanı ve Gıda Mühendisi tarafından değerlendirerek tüketiciyi ayrıntılı bir şekilde bilgilendirmekte, üretici ve satıcı olarak sorumluluklarını yerine getirmektedir.

Son Düzenlenme Çarşamba, 23 Ekim 2013 12:52
yukarı çık
YZB 2024 Hakkında Tüm Güncellemelerden Haberdar Olmak İçin Kaydolun