T:+90 212 322 8100

APİKOĞLU

 

 

Apikoğlu’nun hikayesi, ailemiz için özenle hazırladığımız ev yapımı sucukların eşsiz lezzetinin dilden dile dolanmasıyla başladı. Çevreden gelen yoğun talepler sonucunda satışa başlanmasının ardından Apikoğlu 1910 yılında, Türkiye’nin ilk et ürünleri imalatçısı olarak kurulmuş oldu.

 

 

Apikoğlu, 1920 yılından sonra üretimine İstanbul’da devam etmesinin ardından her geçen gün biraz daha büyüyerek ülkemizin en büyük et ürünleri imalatçılarından biri olmayı başarmıştır. Zamanla geleneksel yöntemlerden, yeni teknolojilere geçerek değişen ve gelişen dünya standartlarına uyum sağlamış ancak geleneksel lezzetinden asla ödün vermemiştir. Böylelikle Türkiye’nin en vizyoner markalarından biri olmayı da başarmıştır.

 

Bugün 15.000 metrekare kapalı, 45.000 metrekare açık alanda kurulu, ileri sistem teknolojiye sahip, modern kombina tesislerinde ürettiği 120 çeşit ürün grubunu tüketicisinin beğenisine sunuyor.

 

Apikoğlu, kurulduğu ilk günden bu yana kalite yatırımlarına hız kesmeden devam etmiştir. Aradan geçen zamanda TSE ISO 9001 ve HACCP kalite belgeli dev bir sanayi tesisi haline gelmiştir. Ayrıca iki yıl üst üste kaliteye verdiği önemin göstergesi niteliğinde olarak “Altın Marka” ödülüne layık görülmüştür.

 

Apikoğlu için gerçek anlamdaki en büyük ödül ise eşsiz lezzetli ürünleriyle yıllar boyu Türk halkının beğenisini kazanmasıdır.  

 

Apikoğlu, bir asırdır aynı lezzet ve daha kaliteli üretim anlayışıyla faaliyetini devam ettirerek, kuşaktan kuşağa taşınan bir lezzet mirası haline gelmiştir. Büyük takdir toplayan bu istikrarı ile dünyanın en önemli marka hikayelerinin yer aldığı "Markaların Öyküsü" adlı kitaba giren 10 Türk markasından biri olmayı da başarmıştır.  

 

100 yıldır kalite ve hijyene en az ürün lezzeti kadar önem veren Apikoğlu; markalı ürünlerde kullanılan etler, veteriner hekimler kontrolünde İslami kurallara uygun olarak keser ve yerli besi hayvanlardan elde eder. Et ürünleri imalatı ise gıda mühendisleri kontrolünde tüm hijyen kurallarına dikkat edilerek gerçekleştirilir. Bütün Apikoğlu ürünleri, Türk Gıda Kodeksi et ürünleri tebliğine uygundur. Kontrollü ve kaliteli üretim modeli, gerçek sucukla buluşunca Apikoğlu’nun bir asırlık eşsiz lezzeti ortaya çıkmaktadır.

 

Apikoğlu, Türkiye’nin en eski markalarından biri olmanın haklı gururunu yaşarken ve bu köklü markayı “love mark” listesine dahil eden tüketicisine minnettarlığının farkındadır. Bir asırlık bu eşsiz lezzet geleneğini yine aynı hassasiyet ve kalite anlayışıyla taşıyacaktır.

 

 

Bu kategoriden diğerleri: « TEKNOGON GUMİ GIDA »

Yorum Ekle

yukarı çık
YZB 2023 Hakkında Tüm Güncellemelerden Haberdar Olmak İçin Kaydolun